Ubrania to nie wszystko.

20:34:00

Drogie Panie, Panowie by móc w miarę dobrze wyglądać w ulubionych ciuchach nie tylko wystarczy zaopatrzyć się w fantastyczne jeansy, T-shirty, tuniki itp, ale tez istotne jest w jaki sposób o siebie dbamy,co jemy i czy uprawiamy jakiś sport, zażywamy ruchu choć w minimalnych dawkach. Jest to dosyć oklepany temat, wszędzie można wyczytać lub zobaczyć jak postępować, by długo żyć w zdrowiu i zachować jak najdłużej urodę. Niestety wiemy o tym tylko wprowadzenie to w życie, to już inna para kaloszy. Albo się najzwyczajniej nie chce, albo brak czasu, jest tysiące rzeczy, które "przeszkadzają", niestety sama ulegam takim stanom, smutne ale prawdziwe. Ostatnie czasy jednak powodują, że coraz bardziej przyglądam się temu co kupuję, uważam na to co jem, stopniowo rezygnuję z różnych potraw np. wędlin sama piekąc mięso i zdecydowanie nie wieprzowe ani wołowe. Od jakiegoś czasu mój mąż wypieka chleb, fantastyczny pełen ziaren, dodatków -samo zdrowie! Sklepowe pieczywo jest wyrabiane z ciasta głęboko zamrażanego, do tego pełno trujących polepszaczy, aż skóra cierpnie na samą myśl!!!

                           
                                                    To jest ten chleb, o którym wspomniałam :)

Dziś wybrałam się z mężem  na Festiwal Chleba, gdzie różni rzemieślnicy prezentowali swoje wyroby;
piekarnicze, wędliniarskie, rzeżbiarskie, hafciarskie itp. Było sporo zwiedzających, kupujących i podziwiających kunszt wyrobników.


Mini tężnia pokazowa


Prezentowano wyrabianie soli ciechocińskiej, beczka z soląWyrabianie pieczywa na oczach zaciekawionych ludzi. Ludowa zabawna twórczość :)
Po folklorystycznych atrakcjach udaliśmy się do domu by skosztować własnego 
świeżo upieczonego chleba.You Might Also Like

1 komentarze

  1. pewnie smaczny ten chlebek, powinien być na zakwasie - najlepszy, najzdrowszy. Zakwas też można zrobić samemu

    OdpowiedzUsuń